Posuvné skleněné dveře

Nápady na rozdělení místnosti posuvnými dveřmi

Interiérové posuvné skleněné dveře si představte jako pohyblivou průhlednou stěnu. A teď si představte všechna skvělá místa, kam je můžete umístit!

Vnitřní posuvné skleněné dveře místnosti spojují stejně jako rozdělují. Existuje tedy nespočet způsobů, jak je strategicky využít k propojení i rozdělení obytného prostoru.

 1. Oddělte pokoj posuvnými skleněnými dveřmi.

Stejný koncept lze aplikovat na třísezónní místnost nebo jiný pokoj. Některé pokoje mají vlastní posuvné skleněné dveře. Jiné mají místo nich tři stěny s okny. Vnitřní posuvné dveře můžete nechat otevřené v sezónním počasí, aby byla vaše „sluneční místnost“ lépe přístupná. Když je příliš horko nebo příliš chladno, zavřete dveře, abyste zachovali energetickou účinnost a zároveň zachovali výhledy a sluneční světlo, které zaplní vaši třísezónní místnost.

  1. Spárujte dvoje paralelní posuvné dveře.

   Dveře na terasu vytvářejí plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Když vedete dvoje paralelně vedle sebe, můžete ještě více otevřít svůj domov a vytvořit jeden volně plynoucí prostor. Sluneční paprsky navíc zaplaví obě posuvné skleněné dveře do vzdálenějších částí vašeho domu.

  2. Pomocí posuvných dveří rozdělte velkou místnost.

   Jedna místnost může sloužit k více účelům. Ale rozdělení velké otevřené místnosti nábytkem může způsobit, že bude působit přeplněně a těžkopádně, což naruší její plynulost. Dělící posuvné dveře rozdělí místnost na dvě části a vytvoří přirozenější oddělení.

   Vícedílné posuvné dveře jsou elegantní možností, jak z otevřené koncepční kuchyně vyčlenit samostatnou jídelnu. Poskytují vašemu půdorysu maximální flexibilitu. Místnost můžete zcela uzavřít, nechat zavřený pouze jeden nebo dva panely nebo dveře zasunout do kapes a vytvořit tak zcela otevřený koncept.

  3. Vytvořte si soukromý prostor pro práci nebo zábavu.

   Místnost navíc v prvním patře nebo v suterénu lze využít mnoha způsoby. V závislosti na jejím využití můžete chtít dveře, které ji oddělí. Stačí zatáhnout za kliku a místnost navíc se může stát soukromým pracovním prostorem, kde se můžete soustředit a vyřizovat hovory, nebo hernou, kde můžete mít děti stále na očích a zároveň oddělit část hluku.