Vlastní bydlení či pronájem aneb život nanečisto

Každé mládě jednoho dne vylétne z hnízda, ani u lidí tomu není jinak. Každoročně opustí bydlení u rodičů mnoho mladých lidí, kteří se soustředí na hledání vhodného místa. Časem budou chtít rovněž založit rodinu, a proto většinou už ze startu hledají takové bydlení, kde bude možné pár let setrvat.

Vlastní bydlení či pronájem?

Velkou roli hraje samozřejmě finanční samostatnost a cena nemovitosti. Mimo ceny ovlivňuje výběr také dostupnost MHD, blízkost do zaměstnání, nákupní centra a místa, pro volný čas. Tím jsou různé bary, kavárny, sportovní centra, kino a další. Prodej bytů v Praze je na vzestupu, protože se většinou jedná o vysoce moderní bydlení, které mladým poskytuje vše potřebné k aktivnímu životu. Ti, kteří zatím nemají volné finanční prostředky a nemohou bydlení financovat hypotékou, řeší samostatnost pronájmem. I to je ideální řešení, které po určitou dobu platí za praktické řešení. Pronájmem řeší lidé také svou situaci proto, že zatím zcela přesně neví, zda investovat do domu či bytu.

rksip_eu_sekyragroup_cz_01

Život nanečisto

Pokud dva mladí lidé spolu teprve začínají, jde o takovou zkoušku „nanečisto“, zda bude společné bydlení oběma vyhovovat. Nové byty v Praze 5 a jiných atraktivních místech se neustále zlepšují a modernizují, takže na rozhodování je času dost. V pozdějším věku, kdy už jsou třeba i děti školou povinné, jistá práce či se daří v podnikání, máme našetřeny finance, přichází na řadu úvaha o větším bydlení ve vlastním rodinném domku.

rksip_eu_sekyragroup_cz_02

Pohoda ve vlastním domě

Pravdou je, že moderní byty jsou obklopeny zelení, ale není nad to, sednout si ráno s kávou na zahradu, poslouchat ptáky a představovat si, jak jednou na zahradě budou skotačit vnoučata. Pozemky Praha 9 mohou představovat ideální místo, pro pořízení nízkoenergetického či pasivního domu. Je zcela běžné, že s postupem času se člověk stěhuje za lepším. Už nemyslíme totiž pouze na sebe, ale rozrůstající se rodinku.