Stavbou domu svépomocí ušetříte spoustu peněz

Toužíte po novém bydlení, ale nehodláte se smířit s příliš vysokou cenou domu na klíč? Nic vám nebrání, abyste si svůj nový domov postavili svépomocí. Přesně tak to totiž každoročně dělá několik tisíc rodin a počet se meziročně zvyšuje o desítky procent.

Češi staví svépomocí kvůli úspoře. Do karet jim hraje přítomnost mnoha komunitních serverů a specializovaných portálů s detailními návody stavebních prací. Zájemcům o bydlení pomáhají také nové technologie. Stačí navštívit levné stavebniny a vybrat si z velké nabídky kvalitních stavebních materiálů, o kterých si stavebníci ještě relativně nedávno mohli nechat zdát.

hamax_cz_01

Buďme však trochu konkrétnější. Jak velkou částku můžete uspořit? S trochou šikovnosti zvládnete postavit základovou desku, vyzdíte obvodové a vnitřní nosné zdivo. Výrobci se snaží o zjednodušení stavby vývojem materiálů, které fungují jako skládačka. Některé práce samozřejmě vyžadují kvalifikaci a budete je muset svěřit odborníkům. Především pak elektrikářské, instalatérské nebo tesařské práce.

Suma sumárum ušetříte třeba milion korun, v závislosti na rozsahu stavby. Případy, kdy lidé ušetřili téměř polovinu z celkových nákladů, nejsou ojedinělé. V praxi lze samozřejmě ušetřit ještě více peněz. Vše se odvíjí od množství stavebních prací, které svěříte řemeslníkům a firmám. A logicky od nákupní ceny stavebního materiálu.

hamax_cz_02

K nejoblíbenějším typům rodinných domů patří bungalovy nebo dvoupatrové domy se zastavěnou plochou 150 metrů čtverečních. Průměrný rozpočet se pohybuje mezi 1,5 až 2 miliony korun. Stavebníci se realizaci bydlení věnují během volna a většinou stavbu dokončí do dvou let.

Ať už se nakonec rozhodnete pro stavbu domu svépomocí nebo si najmete řemeslníky, vyberte si stavebniny Praha, kde sežnete veškeré stavební materiály a pomůcky za skvělé ceny. Pražské stavebniny Hamax si zakládají na kvalifikovaném personálu, který zákazníkům dobře poradí a doporučí vhodné zboží.