Pojistit si vlastní nemovitost, to by měla být přeci samozřejmost

Bohužel, ani dnes nevíte, co všechno se může stát. Moderní doba sice umí velmi dobře předpovídat počasí, ale problémy mohou přijít i odjinud. Vytopíte nedopatřením sousedy, protože pračka nefunguje tak, jak by měla. Přijdete díky vandalům o okrasné dřeviny, které jste si pěstovali na zahrádce celé roky. A pak potom nahradit škody, které by jinak šly z vaší kapsy?

V úvahu připadá jedině kvalitní pojistka, díky níž můžete klidně spát a vědět, že o pokrytí rizik je zcela postaráno.

Rodinný dům je sice jako hrad, ale…

…pojistka je přesto velmi důležitá! Když se navíc sjedná během pár minut a nemusíte kvůli žádným formalitám chodit na kamennou pobočku, není snad ani důvod, abyste se alespoň neinformovali o možnostech, které se tu nabízí. Pojištění rodinného domu vyžaduje jen velmi málo osobních údajů, k samotné kompletaci smlouvy postačí jen, když budete znát počet metrů čtverečních obytné plochy.

Z tohoto údaje se pak vypočte paušální suma, kterou ročně za pojištění uhradíte – jak je to jenom jednoduché, že? Pojistit také nemusíte jen RD, ale také byt v osobním vlastnictví nebo nemovitost, která je teprve ve výstavbě (i zde totiž hrozí jistá rizika). V neposlední řadě může být předmětem pojistky také vybavení kanceláře nebo obchodu, stejně jako garáž, vířivá vana nebo rekreační chata.

Asistenční služba je k dispozici nonstop

Výhodou pojistky je i fakt, že asistence na telefonu bude dostupná čtyřiadvacet hodin denně, bez ohledu na to, zda je státní svátek nebo všední den.

Kalkulačka pro pojištění domu napoví mnohem víc, vše je zcela nezávazné – suma se vypočítá jen z několika málo kontaktních údajů a dat o vaší nemovitosti. A mimochodem, pozor! Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti jsou dvě odlišné věci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *