Pojištění domácnosti a nemovitosti

Jistě už jste někdy řešili problém, jak vybrat správné pojištění. Je poměrně jedno jestli se jedná o pojištění na auto, dům nebo cokoliv jiného, výběr to není zrovna lehký. Jestliže jste ve fázi, kdy řešíte pojištění domácnosti či nemovitosti, je tento článek právě pro vás, jako stvořený.

Jak na pojištění domácnosti

V následujících pár větách vám shrneme a porovnáme nejrůznější možnosti pojištění právě nemovitosti nebo domácnosti.

Kdo nabízí pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti i domácnosti vám dnes nabídne téměř každá pojišťovna. Jistě všichni znáte nejrůznější reklamy z televize, kde se pojištění řeší neustále dokola. Klasickou pojišťovnou, která vám nemovitost pojistí je například Allianz nebo Kooperativa. Pokud máte například účet u České spořitelny nebo ČSOB, můžete si pojištění sjednat i přímo u své banky. Důležité je si nabídky pojištění porovnat a zjistit, co která pojišťovna nabízí, jaké má podmínky a podobně. Ne vždy znamená, že tam kde to znáte a jste dlouhodobým klientem, dostanete tu nejlepší a nejvýhodnější nabídku.

Kde srovnávat pojištění domácnosti a nemovitosti

Než obcházet všechny pojišťovny osobně, raději si všechny nabídky porovnejte na internetu z pohodlí domova. Ačkoliv je možné, že když budete na pojišťovně osobně, dají vám nějakou podpultovou nabídku, pomocí internetu si můžete udělat alespoň prvotní průzkum a vybrat si tak jen pár favoritů, které poté obejdete osobně. Porovnávat na internetu má značné výhody. Nejen že nemusíte nikam chodit, ale nabídky se vám zobrazí vedle sebe a vy tak hned vidíte, která nabídka má jaká plus a jaká mínus. Navíc vám to zabere podstatně méně času, než když budete pojišťovny obcházet.

Jistě už jste slyšeli například o srovnávači ePojištění.cz, díky kterému máte všechny nabídky pojištění domácnosti hned krásně před sebou.