Oživte interiér bytu za pár korun

Určitě vás sem tam napadne, že by váš byt potřeboval trošku oživit. Dřevěný nábytek vybledl, sedačka je omšelá a zdi oprýskané. Jenže kde vzít peníze na nový nábytek a čalounění? Kdy stihnout vymalovat? Existují i jiná řešení!

Ze starého nábytku nový neuděláte? Kdeže! Stačí přelakovat, obarvit nebo prostě jen polepit ozdobnou folií. Vyjde to na pár korun a efekt bude ohromující. Můžete vzít různě barevné kusy nábytku a jedním nátěrem sjednotit jejich odstín. Pokud jste dosud žili v nevýrazné šedi, zkuste třeba obláčkově modrou ve stylu Provence.

Polštář se sněhulákemVaše pohovka by jistě ocenila nové čalounění, nicméně, pokud zrovna nemáte potřebné prostředky, stačí zakoupit vhodný přehoz nebo pár dekorativních polštářků. Ti šikovnější můžou ušít stylové povlaky a navléct je na staré polštáře nebo opěrky. Na závadu nejsou ani deky, které přes den maskují nedostatky a večer u televize se do nich můžete zachumlat.

 

Co se týče stěn, ušetřete hodiny strávené malováním a raději zakupte nálepky na zeď. Dají se sehnat v různých provedeních i barvách. Snadno zakryjí prasklinu v omýtce nebo třeba díru po vrtání. Do dětského pokoje se hodí pohádkové motivy, do ložnice třeba hvězdy a měsíc. Výběr je opravdu široký.

Velkou změnu celého interiéru můžou způsobit také často opomíjené záclony a rolety. Nezůstávejte při zemi a pověste si na své okno záclony zářivé barvy, díky kterým získá váš byt nový rozměr.

Na závěr se ještě zmíním o drobných detailech, s jejichž pomocí dotáhnete design do dokonalosti. Ať už si pořídíte rámeček na fotky, vázičku nebo vonnou svíčku, snažte se sladit doplňky do jedné barvy. Celek pak bude působit uceleněji a promyšleněji!