Myslete na pojištění nemovitosti zavčas!

Jako majitel bytu či rodinného domu jste v permanentním ohrožení. Nikdy nevíte, co se přihodí – přijít může silný vichr a sebrat střechu, mráz a poškodit přívod vody, na vině může být i soused, který zapomene vypnout vodu a vyplaví vás či zloděj, který si od vás z domácnosti odnese vše, co se mu zlíbí. Proti všem těmto a ještě mnoha jiným nepříjemným událostem existuje jediná ochrana. Je to řádné pojištění nemovitosti! Ve kterých situacích vás ochrání?

Pojištění nemovitosti je vždy „šité na míru“

Pojištění nemovitosti byste měli mít sjednáno v každém případě. Mezi základní objekty, jež si můžete snadno pojistit, patří především rodinné domy, byty, rekreační stavby a objekty k nim přilehlé.

rksip.eu_online_ergo_cz_01

Jako přilehlé stavby jsou zahrnuty především zahradní kultury, garáž, studna a třeba i solární zařízení aj. Při stanovení ceny tohoto pojištění hraje roli nejen reálná cena budovy, ale i lokalita, ve které se nachází. Některé pojišťovny dokonce odmítají pojistit budovy v záplavové oblasti nebo pro ně stanovují hodně vysokou cenu. Kalkulace pojištění nemovitosti je proto pro každého individuální.

Kdy dostanete od pojišťovny finanční kompenzaci?

Aby vám pojišťovna vyplatila náhradu vzniklé škody, musí dojít k naplnění podstaty pojistné události. Všechny pojistné události musí být zaneseny ve smlouvě. Její podmínky si proto pečlivě pročtěte. Zajímejte se hlavně o výši pojistných limitů – je to nejvyšší částka, kterou vám pojišťovna v případě škody vyplatí.

rksip.eu_online_ergo_cz_02

Výhodné je, pokud je součástí pojištění nemovitosti i pojištění škod z odpovědnosti vlastníka, držitele, nájemce nebo správce budovy či bytu. To vás kryje i ve chvíli, kdy si nezáměrně způsobíte škody na vlastním majetku. Abyste princip pojištění nemovitosti lépe pochopili, přečtěte si ještě tyto časté dotazy k pojištění nemovitosti.

Měli byste vědět, že kromě pojištění nemovitosti nabízí tuzemské pojišťovny i pojištění domácnosti a pojištění majetku (více o něm například zde).