Mobilní dům – hravé bydlení na kolech

V některých zemích přirozený způsob bydlení, v přímořských letoviscích levné a netradiční ubytování a v našich končinách – zemi zahrádkářů a milovníků levného bydlení – zažívá mobilní dům svůj vzestup na výsluní. Vybírat je opravdu z čeho – ať už dle velikosti, tvaru, vnitřního vybavení či počtu pokojů. A že je o čem přemýšlet vás přesvědčí dnešní článek.

Na zahradu jako stvořený

Máte kousek toho zeleného štěstí, a chtělo by to ještě nějaký ten zahradní domek? Jenže cena není zrovna přívětivá a případná stavba svépomocí je zdlouhavá a taky není zadarmo.

Mobilní dům – mobilhaim je ideálním řešením, které vám zpříjemní pobyt na zahradě. Stačí si ráno vybrat a večer už můžete bydlet.

Stane se ideálním místem pro letní dovolené, chlapským útočištěm nebo letním bytem. Nejrůznější oslavy až do rána, bez přísných pohledů sousedů druhý den ráno – skvělá myšlenka nemyslíte?

mobilní dům mobilheim

Řešení dočasného bydlení

Často jsou mobilní domy využívány jako dočasné bydlení při stavbě rodinného domku. Jste na svém a ušetříte tak peníze za pronájem či nájem bytu, které se jistě budou hodit – ať už na splátky hypotéky, nebo na vybavení interiéru. A ten je jen na vaši fantazii, vkusu a představách. V ničem vás neomezí a můžete dám svému designérskému srdci prostor stejně tak velký, jako v běžném rodinném domě. Stejně tak exteriér lze doladit dle vašich představ.

Pokud není dům zateplen, bez problémů si jej zateplíte a omítnete.

Podvozek s koly schováte za dokonalou dřevěnou či zděnou zídkou, střechu si trochu přizvednete, přistavíte terasu či zápraží a sami si ani nevzpomenete, že váš dům je tak trochu jiný.

Bydlení na stálo

Toužíte po svém vlastním bydlení, ale cena rodinného domu vám připadá přinejmenším závratná? Svého snu o vlastním bydlení se ale vzdát nechcete? Pak mobilheim – mobilní dům pro trvalé bydlení seženete mnohem levněji – a to až o polovinu – a komfort bydlení může být srovnatelný a mnohdy i vyšší. A mnoho lidí ani nepozná, že váš dům stojí vlastně na kolečkách. Ušetříte si běhání po úřadech, k jeho pořízení totiž nepotřebujete stavební povolení. K plnohodnotnému bydlení budete potřebovat přípojky vody, elektřiny, kanalizace a můžete začít bydlet.

Nevýhody mobilního domu

Jedna drobná by tu byla. Dům nemá pevné základy a tak v případě záplav hrozí jeho ztráta. Vybírejte tedy pečlivě vhodné místo pro jeho umístění.