Jak vydělat krátkodobým pronájmem bytu?

Pojedete na delší dobu do zahraničí nebo trávíte léto na chalupě a váš byt po tu dobu zůstává prázdný? Poplatky spojené s bytem musíte platit i v případě, že byt nevyužíváte. Možností, jak náklady pokrýt, případně ještě vydělat, je krátkodobý pronájem.

V poslední době velmi oblíbená varianta pronájmu bytu přináší okamžitý zisk, neomezuje možnost využití bytu pro vlastní potřebu a jako bonus se seznámíte se zajímavými lidmi z celého světa.

Rozhodující je lokalita a cena

Důležitým faktorem, který ovlivní váš úspěch u sdíleného ubytování, je lokalita. Na platformě typu Airbnb je nabídka široká a uspěje jen byt s přidanou hodnotou. Tou může být lokalita. Dostupnost do centra nebo naopak možnost volnočasového vyžití nalákají zájemce. Stejně jako vzhled bytu. Je nutné mít kvalitní obrazovou dokumentaci čistého a komfortně vybaveného bytu, který zaujme, a návštěvník pocítí touhu ve vašem bytě strávit dovolenou.

Vše funkční a všude perfektně uklizeno

Kromě dokonalého profilu se zajímavými fotkami nemovitosti je samozřejmostí mít byt v naprostém pořádku. To platí i v průběhu pronajímání, což vyžaduje po odjezdu hostů čas na úklid, výměnu ložního prádla, údržbu a renovaci. A možná právě tyto skutečnosti jsou pro vás důvodem, proč vás krátkodobé pronajímání odrazuje. Zbytečně! Svěřte svůj byt do profesionální správy a nemusíte se pak starat ani o úklid, údržbu, ba dokonce ani o předávání klíčů hostům.

Zisk nejen v podobě peněz

Ceny za správu krátkodobého pronájmu se pohybují od 12,7 % do 20 % z ceny rezervace při kompletní správě a zisk si tedy jednoduše můžete vypočítat z vámi nastavených cen přenocování. Při sdíleném ubytování však získáte mnohem více, když jako nadstandardní službu nabídnete večeři, procházku po městě s výkladem nebo výlet. Budete mít možnost nejen vydělat, ale setkat se se zajímavými lidmi z celého světa a často získáte přátele, kteří se k vám budou rádi vracet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *