Elegantní a čistá fasáda přidá každému domu výrazně na ceně!

Pokud přemýšlíte o prodeji svého rodinného domu, jistě se budete snažit o získání co nejvyšší sumy. Nikdo nechce prodávat své bydlení pod jeho tržní cenou. Existuje pár tipů a triků, jak zvýšit tržní cenu nemovitosti a přitom do domu neinvestovat tak mnoho peněz. Jedním z velmi důležitých kritérií každého domu je stav jeho fasády. Pokud má dům krásně čistou fasádu, může být jeho cena o několik tisíc korun vyšší. Vyčistit „obálku budovy“ se tedy rozhodně vyplatí.

Prach, pyl i mechy. To všechno na fasádě je, i když to nemusí být vidět!

Fasády rodinných domů podléhají znečištění neustále 4 hodin denně. Neustále se na jejich ploše usazuje prach, pyly a také organické látky v ovzduší. Tyto látky vytvářejí na ploše fasád stále větší vrstvu. Fasády postupem času šednou, ztrácejí svůj jas a krásu. Organické látky mohou být také zárodkem pro vznik mechů na fasádách, rozšíření vlhkosti a dokonce plísní. Pokud všechny tyto nečistoty důkladně odstraníte, bude i starší fasáda vypadat jako nová. Velmi efektivní metodou v této oblasti je pískování.

rksip.eu_tryskani-piskovani-ars_cz_01

Pískování neboli tryskání

Tryskání povrchů neboli pískování je metodou, speciálně vyvinutou pro čištění ploch a konstrukcí. Nejedná se o pouhé čištění vysokotlakým vodním paprskem ani o čištění pouhými prachovými částečkami (abrazivem), ale o kombinaci těchto dvou technologií. Existují ale rozdílné druhy pískování. Některé technologie jsou velké a rozhodně je nelze považovat za mobilní tryskání. Velké rozdíly jsou ale i v účinnosti jednotlivých druhů. Účinnost pískování je přímo závislá nejen na odborném provedení, ale především na využívané technologii.

rksip.eu_tryskani-piskovani-ars_cz_02

Více firem – více technologií

Bohužel i v oblasti tryskání lze na trhu najít více a méně účinné technologie. A to i v případě že se zaměříte jen na pískování Praha. Nejefektivnější metodou je například pískování, kdy je směs sušeného abraziva s vodou oproti ploše tryskána proudem stlačeného vzduchu. Nejenže je tato metoda nejefektivnější z hlediska čištění, ale oproti ostatním technologiím má až o 95% nižší prašnost. Tato technologie dokáže odstranit z povrchů fasád i graffiti. Více informací se dozvíte ZDE. A jakým technologiím se raději vyhnout, protože mají nižší účinnost a vyšší prašnost? Jedná se o technologie tryskání pod vodní clonou, kdy je do proudu sušeného abraziva přidána voda až v koncové trysce a také technologiím, kdy je do vysokotlakého paprsku jen přidáván písek.